Tento můj zápisníček je věnovaný mé celoživotní zálibě , kterou je rostlinná říše a všechno kolem ní.


pátek 8. října 2010

JEŘÁB SLADKOPLODÝ Sorbus aucuparia

u nás roste několik druhů jeřábů, ale k požívání jsou vhodné plody Jeřábu sladkoplodého Sorbus aucuparia var. Edulis zvaný také dulcis nebo S.a.var moravica.
Původ: začátkem 19. století našli v obci Ostružná na sev. moravě pastýři náhodně dva stromy jeřábu se sladkými plody.
A odtud se pak braly rouby a roubovaly se na obecný jeřáb.
Je to strom asi 10 metrů vysoký s řídkou kuželovitou nebo oválnou korunou. Je nenáročný na půdu a lze jej pěstovat i ve vašších polohách, vyžaduje však dostatek slunce.
Má lichozpeřené listy s ozubenými lístky. U sladkoplodého jeřábu je ozubení jemnější a sahá asi do poloviny lístku.
Kvete na dvouletých větvičkách bílými kvítky, sdruženými v chocholičnatou latu. Rozkvétá později než jabloně a pravidelně plodí.
Plody jsou 0,8- 1 cm velké, oranžovočervené malvice s lesklou žlutě tečkovanou slupkou. Jsou sladkokyselé chuti, bez nepříjemné trpkosti, poživatelné i v čerstvém stavu ( ale jen v malém množství, protože dráždí sliznici žaludku a střev a může způsobit nevolnost, zvracení nebo průjem).
V plodech se nejvíc cení vitamín C, karotenoidy-provitamín A, cukry-sorbit(vhodný pro diabetiky), organické kyseliny, pektin, třísloviny a hořčiny.
Plody mají mírně projímavý a močopudný vliv. Podporují vylučování žluči, upravují žaludeční šťávy (k tíže stravitelným jídlům), doporučují se při revmatismu a ledvinových kamíncích. Užívat v "chřipkovém" období.
Použití plodů: kompoty, sušení, sirup, víno, likéry.
Plody- jeřabiny jsou důležitou součástí stravy ptactva nebeského.


Květy jeřábu ptačího se používají k výrobě bylinných extraktů. Obsahují fytoestrogeny, látky podobné ženským hormonům. mají výborné účinky proti klimakterickým a menstruačním potížím.


Dřevo jeřábů je tvrdé a ohebné. Používá se výrobě holí, násad, dýhy, hudebních nástrojů, nábytkářství, řezbářství a pod.
Recept
Jeřabinová zavařenina
1 kg dřeně, 600 g cukru
bobule povaříme v menším množství vody, protřeme sítem a vaříme s cukrem asi 10 minut.
Horkou zavařeninu nalijeme do sklenic a uzavřeme.


Žádné komentáře:

Okomentovat