Tento můj zápisníček je věnovaný mé celoživotní zálibě , kterou je rostlinná říše a všechno kolem ní.


neděle 24. dubna 2011

STARTOVÁNÍ ZAHRADY PO ZIMĚ.

Zvu vás na tuto zahradu na okraji našeho okresního města, kam za ošetřováním zahrady a vlídným slovem pana majitele jezdíme už řádku let.


Krásně rozkvetlá magnólie je u sousedů, ale průhledem přes vegetaci z ní mají vizuální užitek i naši zákazníci :-D
Je to pár let, co jsme na přání paní domu sázeli tulipány. Sázeli jsme je do košíků z králíčího pletiva, ale to nebyla pro hryzce žádná překážka ! Velkou většinu cibulek asi snědli, něco přestěhovali , takže nacházíme tulipány i na místech, kde jsme je nečekali. A kde je čekáme, tam nejsou !

Vždy říkám zákazníkům, že zahrada se každý rok mění, neboť ZAHRADA JE ŽIVÝ ORGANISMUS !!!

Tím chci říci, že dosazování, úpravy a opravy jsou na denním pořádku.


Teď je ještě zahrada "smutná", ale v době, když kvetou azalky mollis, mám chuť si postavit vedle záhonu stan a být u nich dnem i nocí a užívat si jejich krásy :-)

Jak říkám, zahrada je živý organismus. U terasy u vodní atrakce se daří jen trávě ( Miscanthus sinensis Zebrinus).

Japonský javor, který jsme tam nasázeli, ikdyž byl částečně ve stínu i u vodní hladiny, tam živořil, tak jsme ho museli vykopat.


Prováděli jsme také vertikutaci trávníku. Hnojil si pan domácí sám.

Závěrečná práce je zprovoznění závlahy. Vyčištění trysek, upravení výsečí na postřikovačích, vyčištění filtru a doladění závlahových časů.
Když svítí sluníčko tak, jako dnes, je to tak příjemná práce !!

Nakonec si sednem ke kafíčku, kocháme se upravenou zahradou, pozorujeme fungující závlahu , nasáváme vlhký voňavý vzduch, atmosféru jarní příměstské zahrady a s panem domácím převracíme svět.Žádné komentáře:

Okomentovat